+48 513 194 189 | Gliczarów Górny | kontakt@villamatygowka.pl

Niewielka osada w Tatrach

Cicho, kameralnie, z dala od turystycznego gwaru, jednak nadal z majestatycznymi Tatrami na wyciągnięcie dłoni. Gliczarów Górny pozwala doświadczyć uroków Podhala w zupełnie nowy, autentyczny sposób, bez względu na porę roku.

Ten widok na góry
zostanie z Wami na zawsze

Matygówka Retreat Villas to dwa domy umiejscowione na zboczu, z których rozpościera się urzekający widok na panoramę Tatr. Gliczarów Górny jest jedną z najwyżej położonych wsi w Polsce. To samo mówi za siebie — jest pięknie, ale i wymagająco, szczególnie zimą, która bywa sroga.

Poznajcie Gliczarów Górny

Niewielka wieś położona na grani, zaledwie 6 km od Bukowiny Tatrzańskiej i 15 km od Zakopanego, słynie z oszałamiających widoków, aromatycznych moskali i sielskiej atmosfery.

W lecie można ruszyć na podbój rowerowych tras, znanych z Tour de Pologne, a zimą poszusować na pobliskim, rodzinnym stoku „U Steni” (10 minut pieszo od Matygówki).

Aktywny odpoczynek w górach

Matygówka Retreat Villas powstała z myślą o aktywnym wypoczynku, i to na wielu poziomach. W domu znajduje się wyposażona sala do jogi oraz komfortowa narciarnia z oddzielnym wyjściem i podgrzewaczami na buty. W okolicy mieści się kilkanaście popularnych ośrodków narciarskich.

5 km do Stacji Rusiń-Ski w Bukowinie Tatrzańskiej 11 km do Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska 16 km do dolnej kolejki Kasprowego Wierchu.

Latem też trudno się tu nudzić, choćby ze względu na okoliczne trasy rowerowe i bliskość Tatrzańskiego Parku Narodowego, który kryje w sobie 270 km malowniczych, doskonale oznakowanych szlaków pieszych. Chętnie podpowiemy Wam te, które są bliskie naszym sercom, a także wskażemy instruktorów i przewodników górskich, którzy będą wsparciem grupy podczas wędrówki, czy nauki jazdy na nartach lub desce.

Odkryjcie bogactwo regionu

Pamiętajcie, że Podhale to nie tylko góry. 30 km od Matygówka Retreat Villas znajduje się urokliwy Zamek w Niedzicy nad Zbiornikiem Czorsztyńskim. W lecie możecie skorzystać tam z plaży, przystani SUP lub wyruszyć na słynny spływ Dunajcem.

Chcecie poznać kulturę regionu? Możecie odkrywać ją stopniowo, odwiedzając 10 oddziałów Muzeum Tatrzańskiego. Warto też wsłuchać się w opowieści lokalnych mieszkańców. Przysiąść w jednej z bacówek i posmakować tradycyjnych przysmaków.

Spróbujcie smaków Podhala

Jadłodajnie w Gliczarowie Górnym policzycie na palcach jednej dłoni. Każda karmi dobrze — tak jak kiedyś — sycąco i sezonowo, na bazie lokalnych wyrobów i przepisów przekazywanych od pokoleń.

Polecimy Wam najlepsze miejsca w regionie, gdzie zasmakujecie tradycyjnej, podhalańskiej kuchni. Wiemy, gdzie serwują najlepsze moskale, oscypki, wędzone ryby, ale i zdrową, wegańską kuchnię, o której wiedzą tylko nieliczni.

Bez tłumu i turystycznego kiczu

Do najbliższych atrakcji jest rzut beretem. Możecie wybierać wśród term, popularnych szlaków, tras spacerowych i ośrodków narciarskich. Chętnie podpowiemy, gdzie dobrze zjeść, kogo zapytać o najlepsze trasy rowerowe, gdzie ruszyć na treking, a gdzie na zimowe szusowanie, czy bardziej wymagające wyprawy pod okiem przewodników górskich.

Znajdziecie tu wszystko, czego poszukujecie w górach, i to w najlepszym wydaniu — bez tłumów i turystycznego kiczu. Nie ma tu straganów, dziesiątek knajp i zatłoczonych ulic. Jest za to kojąca cisza, która wspiera poczucie odosobnienia i relaksu.

Startujemy wiosną 2024 roku. Rezerwuj teraz!

Zaplanuj wymarzony odpoczynek w górach, retreat lub kameralne warsztaty. Wypełnij poniższy formularz. Wskaż terminy pobytu. Daj znać, czy odwiedzisz nas indywidualnie, czy z zorganizowaną grupą. Zwrotnie otrzymasz od nas wszelkie szczegóły na temat rezerwacji.

12 + 5 =